See posts by tags

See posts by categories

Jak kupić ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców w Polsce?

 • by
 • 6 minutes read
 • paź 10, 2022

Jeśli jesteś obcokrajowcem przyjeżdżającym do Polski na dłuższy okres czasu, zakup lokalnego ubezpieczenia zdrowotnego jest najwyższym priorytetem. Jeśli nie masz żadnego innego pokrycia, będziesz miał prawo do bezpłatnej publicznej opieki zdrowotnej jako osoba obca w Polsce. Oznacza to, że szpitale i lekarze nie będą pobierać opłat za swoje usługi bezpośrednio. Jednak ci pracownicy medyczni są zobowiązani przez prawo do zapewnienia leczenia każdemu, kto go potrzebuje, nawet tym, którzy nie mają ubezpieczenia. Jeśli chcesz uniknąć korzystania z publicznej opieki zdrowotnej i cieszyć się większym komfortem podczas powrotu do zdrowia, to prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest jedynym rozwiązaniem. Istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych dostępnych dla ekspatów w Polsce: międzynarodowe polisy standardowe i prywatne plany lokalne. Pierwsza opcja jest zazwyczaj bardziej przystępna, ale mniej dostępna po opuszczeniu kraju. Cudzoziemiec może wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne, jeśli spełnia poniższe kryteria.

Czy jest jakiś termin na zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Kiedy rozpoczyna się pokrycie?

Jeśli jesteś obcokrajowcem przyjeżdżającym do Polski na dłuższy okres czasu, zakup lokalnego ubezpieczenia zdrowotnego jest najwyższym priorytetem

Dokładna data będzie zależała od dostawcy usług, ale w przypadku standardowej umowy ubezpieczeniowej można oczekiwać, że będzie ona ważna od momentu podpisania umowy. W przypadku niektórych firm, zostaniesz objęty ubezpieczeniem od razu po opłaceniu pierwszej składki. Nie należy polegać na własnym ubezpieczeniu zdrowotnym, jeśli planuje się podróż. Zawsze sprawdź, czy masz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego podczas pobytu za granicą. Dotyczy to również obywateli UE. EKUZ to karta ubezpieczenia zdrowotnego wydawana przez lokalny urząd zdrowia (lub wysyłana pocztą). Umożliwia ona uzyskanie niezbędnego leczenia (jeśli znajdujesz się w sytuacji wymagającej natychmiastowej pomocy medycznej) lub opieki medycznej w razie wypadku lub nagłego zachorowania podczas pobytu w innym państwie UE lub w państwie spoza UE, które zawarło z nią umowę o opiece zdrowotnej. Nie obejmuje kosztów takich jak pobyt w szpitalu, leki czy operacje.

Jakie rodzaje ubezpieczeń prywatnych są dostępne dla cudzoziemców w Polsce?

Istnieją dwa rodzaje prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które są najbardziej popularne wśród ekspatów w Polsce. Są to najczęściej spotykane polisy ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce. Pokrycie jest wbudowane w polisę, więc nie trzeba składać wniosków. Płatność jest zazwyczaj procentem całkowitej kwoty rachunków medycznych. Procent ten różni się w zależności od dostawcy i rodzaju planu, przy czym plany HMO zazwyczaj oferują najniższy procent pokrycia. Plany te są zazwyczaj droższe niż plany HMO, ale płacisz tylko kwotę faktycznie należną od dostawcy.

Warunki prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców w Polsce

 • Najlepiej jest znaleźć renomowaną firmę, która działa na rynku od dłuższego czasu.
 • Dowiedz się, czy firma posiada licencję i jest wolna od skarg. Sprawdź, czy ma wysoki poziom obsługi klienta i wiarygodność.
 • Upewnij się, że firma oferuje szeroki zakres polis ubezpieczenia zdrowotnego i pakietów cenowych.
 • Wybierz dostawcę z łatwo dostępną obsługą klienta.
 • Po przyjeździe do Polski dowiedz się, czy firma ma biuro w mieście, w którym przebywasz.
 • Zapytaj, ile czasu zajmuje umówienie się na wizytę u lekarza. Jeśli odpowiedź będzie dłuższa niż kilka dni, to warto poszukać innego dostawcy.
 • Sprawdź, w jaki sposób możesz złożyć roszczenie.
 • Upewnij się, że firma jest stabilna finansowo i ma dobry rating finansowy.

Opieka zdrowotna świadczona bezpłatnie dla cudzoziemców w Polsce

Następujące usługi są świadczone bezpłatnie dla wszystkich cudzoziemców: Opieka w nagłych wypadkach, opieka prenatalna, szczepienia, profilaktyka chorób, diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych i chorób przenoszonych drogą płciową, diagnostyka i leczenie odurzeń i zatruć, diagnostyka i leczenie chorób zawodowych, diagnostyka i leczenie chorób fizycznych spowodowanych pracą, diagnostyka i leczenie chorób fizycznych spowodowanych wypadkiem, diagnostyka i leczenie chorób psychicznych, diagnostyka i leczenie uzależnień od alkoholu i narkotyków, doraźna opieka medyczna nad dziećmi, profilaktyka i edukacja zdrowotna, opieka medyczna w miejscu pracy, opieka medyczna przed i w trakcie ciąży, opieka medyczna nad kobietami w ciąży i matkami karmiącymi. Za żadną z tych usług nie będziesz musiał nic płacić, ale pamiętaj, że mogą one być ograniczone w zakresie tego, co pokrywają.

Plusy i minusy: Co jest lepsze, międzynarodowe czy lokalne prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, najlepsza opcja jest prawdopodobnie gdzieś pośrodku. Najlepszym rozwiązaniem może być wybranie lokalnego planu, ale z międzynarodowym pokryciem. Oznacza to, że lokalny plan pokryje codzienne, normalne, drobne problemy zdrowotne, podczas gdy międzynarodowy plan pokryje poważniejsze choroby i urazy, które wymagają bardziej specjalistycznego leczenia. Podczas gdy międzynarodowe plany ubezpieczeń zdrowotnych są świetne do pokrycia poważnych wypadków i problemów zdrowotnych, zazwyczaj nie pokrywają one codziennych, rutynowych wydatków medycznych. Lokalne plany ubezpieczeniowe są zazwyczaj dostosowane do polskiego systemu opieki zdrowotnej i mogą pomóc Ci uniknąć długich kolejek i barier językowych związanych z publicznym systemem opieki zdrowotnej.

Wnioski

Jeśli szukasz ubezpieczenia zdrowotnego dla obcokrajowców w Polsce, możesz przejrzeć kilka stron online, aby zorientować się, co jest dostępne. Można znaleźć kilka firm w języku angielskim, choć być może trzeba będzie zadzwonić, aby uzyskać więcej informacji. Proces składania wniosku powinien być dość prosty, a niektóre firmy mogą być skłonne podjąć ryzyko ubezpieczenia cudzoziemców nawet bez zaświadczenia o dochodach. Porównując plany, należy zwrócić uwagę na szczegóły. Czy obejmują one lekarzy, których potrzebujesz i ile kosztują miesięcznie? Czy są jakieś ukryte opłaty lub koszty? Upewnij się, że jesteś jak najbardziej poinformowany, zanim cokolwiek podpiszesz. Dobry plan ubezpieczenia zdrowotnego może być ratunkiem. Ważne jest, aby wybrać mądrze i zbadać wszystkie opcje. W Polsce jest wiele firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne. Wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ważne jest, aby być przygotowanym na nieoczekiwane zdarzenia. Przy tak wielu różnych dostępnych planach, trudno jest wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla Ciebie.

Related Posts

 • wrz 09, 2023
 • 1 minute read

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu zdrowotnym dla cudzoziemców!

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców (https://ubezpieczeniawartasopot.pl/ubezpieczenie-zdrowotne-dla-obcokrajowca-najwazniejsze-informacje/) jest tematem często poruszanym przez osoby, które wyjeżdżają do Polski na dłużej lub planują tu się osiedlić. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżamy do pracy, nauki czy turystycznie, warto zastanowić się nad tym, jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w razie potrzeby medycznej. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje dotyczące […]

 • lut 02, 2023
 • 1 minute read

Jak zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi kosztami leczenia prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym dla cudzoziemców w Polsce?

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Jednak niewielu z nas myśli o tym, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców w Polsce jest obowiązkowe i niezbędne, jeśli chcemy uniknąć nieprzewidzianych kosztów leczenia. Warto pamiętać, że opłaty za leczenie w szpitalu mogą być bardzo wysokie, […]